Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Úvod

Tyto stránky se již neaktualizují. Veškeré informace o naší činnosti najdete na www.charitarokycany.cz.beta.charita.cz

Děkujeme, za návštěvu.

Oblastní charita Rokycany    
/obsah stránek se postupně zpracovává do celocharitních, proto veškeré příspěvky i fotografie hledejte už tam - adresa: www.charitarokycany.cz/Děkujeme za pochopení

     

 Denní stacionář Pohodička     a   sociálně terapeutické dílny

 
Handicap pro nás není překážka důležité je být v pohodičce. Jednu takovou Pohodičku najdete ve žlutém dlouhém domečku s modrým motýlem.
  Dveře se otevírají každý všední den od 8.00 do 16.00. Můžete přijít všichni, co už vám bylo patnáct a neradi sedíte sami doma.
 
    V Pohodičce čekají kamarádští, školení a usměvaví osobní asistenti, kteří se snaží v rámci možností realizovat Vaše přání a koníčky.
    O čem naše Pohodička je? Asistentka Lenka hned po ránu naladí vaší oblíbenou písničku. Jitka, ta má vždy něco dobrého na zub. S Helenkou, Zuzkou a Alicí si můžete vytvořit něco zajímavého z keramiky, utkat nějaký ten koberec nebo si něco dobrého sami uvařit.....že to neumíte? Nevadí, učený z nebe nespadl, rádi a s trpělivostí se to společně naučíme.
    Protože pohyb je zdravý, vyrážíme na výlety, sportujeme, chodíme do muzea a do kina. Učíme se nakupovat, telefonovat a další praktické  dovednosti do života.
    Když není venku počasí na pohodičku, tak máme počítače, s kterými se učíme zacházet, společenské hry, ve kterých pořádáme turnaje...... důležité je také dozvídat se vždy něco nového - proto sledujeme naučné filmy a čteme si zajímavosti každý měsíc na jiné téma.
    Pokud má být Pohodička pohodičkou, rádi dáme prostor pro vás i vaše nápady, dovednosti a znalosti, které  můžete předat kamarádovi. Máte oblíbenou muziku - doneste jí.... potřebujete něco pomoci vyřešit - svěřte se..... chcete si zkusit něco nového a sami si netroufnete přijďte...
Není důležité, co umíte a jací jste, berme život s nadhledemem a z vesela a pak byť s dopomocí zvládneme vše v Pohodičce.
TOPlist